ПРЭЙСКУРАНТ
коштаў на платныя паслугі, якія аказваюцца ўстановай “Дзяржаўны музей гісторыі беларускай літаратуры”
філіял “Літаратурны музей Максіма Багдановіча”, г. Мінск,  вул. М. Багдановіча, 7а
№ п/пНазва паслугіАдзінка вымярэнняКошт паслугі
1.Наведванне пастаяннай экспазіцыі
1.1Уваходная плата (для навучэнцаў устаноў, якія забяспечваюць атрыманне сярэдняй, сярэдняй спецыяльнай, прафесійна-тэхнічнай і вышэйшай адукацыі)1 наведванне/1 чалавек2 руб. 50 кап.
1.2Уваходная плата (для астатніх катэгорый наведвальнікаў)1 наведванне/1 чалавек5 руб. 00 кап.
1.3Уваходная плата (для сям’і да 5 чалавек)1 наведванне/да 5 чалавек9 руб. 00 кап.
2.Наведванне часовай экспазіцыі
2.1Уваходная плата (для навучэнцаў устаноў, якія забяспечваюць атрыманне сярэдняй, сярэдняй спецыяльнай, прафесійна-тэхнічнай і вышэйшай адукацыі)1 наведванне/1 чалавек1 руб. 00 кап.
2.2Уваходная плата (для астатніх катэгорый наведвальнікаў)1 наведванне/1 чалавек2 руб. 00 кап.
2.3Уваходная плата (для сям’і да 5 чалавек)1 наведванне/да 5 чалавек3 руб. 00 кап.
3.Экскурсійнае абслугоўванне (група да 20 чалавек)
3.1Плата за экскурсійнае абслугоўванне для ўсіх катэгорый наведвальнікаў (45 мін.)1 экскурсія/ 1 группа6 руб. 00 кап.
4.Музейна-педагагічныя заняткі
4.1Плата для ўсіх катэгорый наведвальнікаў1 занятак/ 1 чалавек3 руб. 00 кап.
5.Лекцыйнае абслугоўванне
5.1Плата за лекцыю з  відэапрэзентацыяй для ўсіх катэгорый наведвальнікаў1 лекцыя/ 1 чалавек1 руб. 00 кап.
5.1Плата за лекцыю без  відэапрэзентацыі для ўсіх катэгорый наведвальнікаў1 лекцыя/ 1 чалавек0 руб. 50 кап.
6.Музейнае мерапрыемства
6.1Плата для ўсіх катэгорый наведвальнікаў1мерапрыемства/1 чалавек5 руб. 00 кап.
7.Дадатковыя паслугі
7.1Фота (відэа) здымкі ў музейных інтэр’ерах60 мін.30 руб. 00 кап.

Права бясплатнага наведвання музейных экспазіцый маюць:

• ветэраны Вялікай айчыннай вайны;

• ваеннаслужачыя тэрміновай ваеннай службы;

• грамадзяне, якія праходзяць альтэрнатыўную службу;

• інваліды;

• дзеці да сямі гадоў;

• дзеці-сіроты; дзеці, якія засталіся без апекі бацькоў; асобы з ліку дзяцей-сірот і дзяцей, якія засталіся без апекі бацькоў;

• асобы з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця, якія атрымліваюць дашкольную, агульную сярэднюю, спецыяльную,

прафесійна-тэхнічную, сярэднюю спецыяльную, вышэйшую адукацыю;

• супрацоўнікі музеяў;
  • педагагічныя работнікі, якія суправаджаюць экскурсійныя групы, з разліку 2 педагогі на групу з 25 чалавек

ці 1 педагог на групу да 15 чалавек.

Апошняя нядзеля кожнага месяца – дзень бясплатнага наведвання музея.