КОШТЫ ПАСЛУГ

філіяла “Літаратурны музей Максіма Багдановіча”

г. Мінск, вул. М. Багдановіча, 7а

№ п/п Назва паслугі Адзінка вымярэння Кошт паслугі
1. Наведванне пастаяннай экспазіцыі
1.1 Уваходная плата (для навучэнцаў устаноў, якія забяспечваюць атрыманне сярэдняй, сярэдняй спецыяльнай, прафесійна-тэхнічнай і вышэйшай адукацыі) 1 наведванне/1 чалавек 2,50 руб.
1.2 Уваходная плата (для астатніх катэгорый наведвальнікаў) 1 наведванне/1 чалавек 5,00 руб.
1.3 Уваходная плата (для сям’і да 5 чалавек) 1 наведванне/да 5 чалавек 9,00 руб.
2. Наведванне часовай экспазіцыі
2.1 Уваходная плата (для навучэнцаў устаноў, якія забяспечваюць атрыманне сярэдняй, сярэдняй спецыяльнай, прафесійна-тэхнічнай і вышэйшай адукацыі) 1 наведванне/1 чалавек 1,00 руб.
2.2 Уваходная плата (для астатніх катэгорый наведвальнікаў) 1 наведванне/1 чалавек 2,00 руб.
2.3 Уваходная плата (для сям’і да 5 чалавек) 1 наведванне/да 5 чалавек 3,00 руб.
3. Экскурсійнае абслугоўванне (група да 20 чалавек)
3.1 Плата за экскурсійнае абслугоўванне для ўсіх катэгорый наведвальнікаў (45 мін.) 1 экскурсія/ 1 группа 6,00 руб.
4. Музейна-педагагічныя заняткі
4.1 Плата для ўсіх катэгорый наведвальнікаў 1 занятак/ 1 чалавек 3,00 руб.
5. Лекцыйнае абслугоўванне
5.1 Плата за лекцыю з  відэапрэзентацыяй для ўсіх катэгорый наведвальнікаў 1 лекцыя/ 1 чалавек 1,00 руб.
5.1 Плата за лекцыю без  відэапрэзентацыі для ўсіх катэгорый наведвальнікаў 1 лекцыя/ 1 чалавек 0,50 руб.
6. Музейнае мерапрыемства
6.1 Плата для ўсіх катэгорый наведвальнікаў 1 мерапрыемства/1 чалавек 5,00 руб.
7. Дадатковыя паслугі
7.1 Фота (відэа) здымкі ў музейных інтэр’ерах 60 мін. 30,00 руб.

Апошняя нядзеля кожнага месяца – дзень ільготнага наведвання музея. Льгота (зніжка 50%) распаўсюджваецца на ўваходную плату для індывідуальных наведвальнікаў.

Права бясплатнага наведвання музейных экспазіцый (ва ўсе дні) маюць:

• інваліды;
  • ветэраны Вялікай Айчыннай вайны;
  • ваеннаслужачыя тэрміновай ваеннай службы;
  • грамадзяне, якія праходзяць альтэрнатыўную службу;
  • дзеці да сямі гадоў;
  • дзеці-сіроты; дзеці, якія засталіся без апекі бацькоў; асобы з ліку дзяцей-сірот і дзяцей, якія засталіся без апекі бацькоў;
  • асобы з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця, якія атрымліваюць дашкольную, агульную сярэднюю, спецыяльную, прафесійна-тэхнічную, сярэднюю спецыяльную, вышэйшую адукацыю;
  • супрацоўнікі музея;
  • педагагічныя работнікі, якія суправаджаюць экскурсійныя групы, з разліку 2 педагогі на групу з 25 чалавек ці 1 педагог на групу да 15 чалавек.