У Літаратурным музеі Максіма Багдановіча адбыўся семінар па пытаннях інклюзіі і безбар’ернага асяроддзя

У Літаратурным музеі Максіма Багдановіча адбыўся семінар па рабоце са спецыяльнай аўдыторыяй. У межах мерапрыемства былі заслуханы даклады спецыялістаў па пытаннях інклюзіі адпаведных катэгорый наведвальнікаў, а таксама культурніцкія праекты і практычныя рэкамендацыі па паляпшэнні якасці абслугоўвання людзей з абмежаванымі магчымасцямі ў сферы культуры, павышэння кваліфікацыі супрацоўнікаў.

Па выніках семінара ўсім зацікаўленым прадастаўлены падбор метадычных парадаў ад спецыялістаў і аўтараў інклюзіўных праектаў, інфармацыя пра рэалізаваныя і бягучыя актыўнасці ў сферы інклюзіі ў Беларусі.

З метадычнымі парадамі можна азнаёміцца па спасылцы: http://bellitmuseum.by/wp-content/uploads/2021/06/metadychnyya-parady-seminara-muzej-dlya-usih.pdf