ПАСЛУГІ І КОШТЫ

філіяла «Музей-дача Васіля Быкава»

Мінская вобл., Мінскі р-н, а.г. Ждановічы, вул. 6-я Дачная, 62

№ п/п Назва паслугі Адзінка вымярэння Кошт паслугі
1. Наведванне пастаяннай экспазіцыі
1.1 Уваходная плата (для навучэнцаў устаноў, якія забяспечваюць атрыманне сярэдняй, сярэдняй спецыяльнай, прафесійна-тэхнічнай і вышэйшай адукацыі) 1 наведванне/1 чалавек 2,00 руб.
1.2 Уваходная плата (для астатніх катэгорый наведвальнікаў) 1 наведванне/1 чалавек 3,00 руб.
1.3 Уваходная плата (для сям’і да 5 чалавек) 1 наведванне/да 5 чалавек 7,00 руб.
2. Экскурсійнае абслугоўванне (група да 15 чалавек)
2.1 Плата за экскурсійнае абслугоўванне для ўсіх катэгорый наведвальнікаў (45 мін.) 1 экскурсія/ 1 группа 6,00 руб.
3. Лекцыйнае абслугоўванне
3.1 Плата за лекцыю з  відэапрэзентацыяй для ўсіх катэгорый наведвальнікаў 1 лекцыя/ 1 чалавек 1,00 руб.
3.2 Плата за лекцыю без  відэапрэзентацыі для ўсіх катэгорый наведвальнікаў 1 лекцыя/ 1 чалавек 0,50 руб.
4. Дадатковыя паслугі
4.1 Фота (відэа) здымкі ў музейных інтэр’ерах 60 мін. 30,00 руб.

Першая серада кожнага месяца – дзень ільготнага наведвання музея. Льгота (зніжка 50%) распаўсюджваецца на ўваходную плату для індывідуальных наведвальнікаў.

Права бясплатнага наведвання музейных экспазіцый (ва ўсе дні) маюць:

• інваліды;
  • ветэраны Вялікай Айчыннай вайны;
  • ваеннаслужачыя тэрміновай ваеннай службы;
  • грамадзяне, якія праходзяць альтэрнатыўную службу;
  • дзеці да сямі гадоў;
  • дзеці-сіроты; дзеці, якія засталіся без апекі бацькоў; асобы з ліку дзяцей-сірот і дзяцей, якія засталіся без апекі бацькоў;
  • асобы з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця, якія атрымліваюць дашкольную, агульную сярэднюю, спецыяльную, прафесійна-тэхнічную, сярэднюю спецыяльную, вышэйшую адукацыю;
  • супрацоўнікі музея;
  • педагагічныя работнікі, якія суправаджаюць экскурсійныя групы, з разліку 2 педагогі на групу з 25 чалавек ці 1 педагог на групу да 15 чалавек.