КОШТЫ ПАСЛУГ

філіяла «Літаратурны музей Кузьмы Чорнага»

аграгарадок Цімкавічы, Капыльскі р-н, Мінская вобл., вуліца Слуцкая, 60.

Наведванне пастаяннай экспазіцыі
 Уваходная плата (для навучэнцаў устаноў, якія забяспечваюць атрыманне сярэдняй, сярэдняй спецыяльнай, прафесійна-тэхнічнай і вышэйшай адукацыі)1 наведванне/1 чалавек1,00 руб.
 Уваходная плата (для астатніх катэгорый наведвальнікаў)1 наведванне/1 чалавек2,00 руб.
 Экскурсійнае абслугоўванне (група да 20 чалавек)
 Плата за экскурсійнае абслугоўванне для навучэнцаў устаноў, якія забяспечваюць атрыманне сярэдняй, сярэдняй спецыяльнай, прафесійна-тэхнічнай і вышэйшай адукацыі наведвальнікаў1 экскурсія/ 1 группа5,00 руб.
 Плата за экскурсійнае абслугоўванне для астатніх катэгорый наведвальнікаў1 экскурсія/ 1 группа7,00 руб.
 Музейна-педагагічныя заняткі
 Плата для ўсіх катэгорый наведвальнікаў1 занятак/ 1 чалавек2,00 руб.
 Лекцыйнае абслугоўванне
 Плата за лекцыю з  відэапрэзентацыяй для ўсіх катэгорый наведвальнікаў1 занятак/ 1 чалавек1,00 руб.
 Плата за лекцыю без  відэапрэзентацыі для ўсіх катэгорый наведвальнікаў1 занятак/ 1 чалавек0,50 руб.
 Дадатковыя паслугі
 Фота (відэа) здымкі ў музейных інтэр’ерах60 мін.30,00 руб.

Першая серада кожнага месяца – дзень ільготнага наведвання. Льгота (зніжка 50%) распаўсюджваецца на ўваходную плату для індывідуальных наведвальнікаў.

Права бясплатнага наведвання музейных экспазіцый (ва ўсе дні) маюць:

• інваліды;
  • ветэраны Вялікай Айчыннай вайны;
  • ваеннаслужачыя тэрміновай ваеннай службы;
  • грамадзяне, якія праходзяць альтэрнатыўную службу;
  • дзеці да сямі гадоў;
  • дзеці-сіроты; дзеці, якія засталіся без апекі бацькоў; асобы з ліку дзяцей-сірот і дзяцей, якія засталіся без апекі бацькоў;
  • асобы з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця, якія атрымліваюць дашкольную, агульную сярэднюю, спецыяльную, прафесійна-тэхнічную, сярэднюю спецыяльную, вышэйшую адукацыю;
  • супрацоўнікі музея;
  • педагагічныя работнікі, якія суправаджаюць экскурсійныя групы, з разліку 2 педагогі на групу з 25 чалавек ці 1 педагог на групу да 15 чалавек.