Канцэртная праграма да Дня народнага адзінства

16 верасня 2022 года з 17:00 да 18:30 у філіяле Дзяржаўнага музея гісторыі беларускай літаратуры «Беларуская хатка» адбудзецца культурнае мерапрыемства, прымеркаванае да Дня народнага адзінства.

Імпрэза ладзіцца пад знакам Года гістарычнай памяці. У праграме мерапрыемства прагучаць песні і вершы аб Беларусі ў выкананні артыстаў Рэспубліканскага цэнтра нацыянальных культур: лаўрэатаў міжнародных і рэспубліканскіх конкурсаў Аляксандра Валодчанкі і Наталлі Папко, салістаў народнага хору рускай песні імя А.Нікіцінай, беларускіх паэтэс Веры Буланды і Таццяны Жылінскай.

Квіткі можна набыць анлайн па спасылцы https://24afisha.by/ru/minsk/events/performances/318775 або ў касе музея перад пачаткам мерапрыемства.

Кошт квітка для дарослых 7 рублёў, для дзяцей ад 7 гадоў 5 рублёў, дашкольнікі – бясплатна.

Сардэчна запрашаем! Чакаем вас па адрасе: г.Мінск, вул. Рабкораўская, 19 (ст.м. “Інстытут культуры”).

Кантакты для сувязі: +375 (17) 375-52-13 (філіял “Беларуская хатка”), +375 (17) 270-82-67 (Рэспубліканскі цэнтр нацыянальных культур).