Запрашаем на канцэрт Міхала Бараноўскага “Нельга забыць, альбо Леаніды не вернуцца да Зямлі”

16-га лютага 2022 г. Літаратурны музей Максіма Багдановіча запрашае на канцэрт Міхала Бараноўскага
“Нельга забыць, альбо Леаніды не вернуцца да Зямлі” на словы Уладзіміра Караткевіча. Пачатак а 19-й гадзіне.

Праграма “Нельга забыць…” – гэта гісторыя трагічнага і ўзнёслага кахання, увасобленая ў словах і спевах, своеасаблівае адлюстраванне паэтычных вобразаў, якімі прасякнуты раман Караткевіча. Вершы з гэтай кнігі – творы галоўнага героя, 30-гадовага пісьменніка, які адчуў, што жывы, калі сустрэў тую самую жанчыну. Але прадчуванне, што яны ніколі не будуць разам, забівае яго, таму ўсё напісана на нерве, трагічна і ўзнёсла.

Кошт: 10 рублёў.
Адрас: г. Мінск, вул. М.Багдановіча, 7а.
Тэлефоны: +375 (17) 363-07-61, +375 (17) 355-22-95.