Дзяржаўны музей гісторыі беларускай літаратуры сардэчна запрашае наведаць Міжнародную спецыялізаваную выставу “СМІ ў Беларусі”:

3 мая 2019 г. (пятніца) – Дзень піяра:

16.00-18.00 – на стэндзе РУП “БЕЛСАЮЗДРУК”

“Уладзімір Караткевіч. Быў. Ёсць. Буду” – прэзентацыя віртуальнай выставы Дзяржаўнага музея гісторыі беларускай літаратуры. Будуць прадстаўлены кнігі Уладзіміра Караткевіча з серыі “Мая беларуская кніга” выдавецтва “Попурри”, якія можна будзе набыць.

4 мая 2019 г. (суббота) – Дзіцячы дзень:

14.00-15.00 – на стэндзе УП ”БелТА“

”Дистихи Максима Богдановича“ – сустрэча прадстаўнікоў Літаратурнага музея Максіма Багдановіча і Саюза пісьменнікаў Беларусі з пераможцамі конкурсу на лепшы літаратурны пераклад з рускай на беларускую мову раней невядомага верша Максіма Багдановіча.