Запрашаем на пастаянную экспазіцыю!

2020-07-13 - 2020-12-31
12:00 AM
дзяржаўны музей гісторыі беларускай ліатаратуры (1)

This message is only visible to admins.

Problem displaying Facebook posts.
Click to show error

Error: An access token is required to request this resource.
Type: OAuthException
Solution: See here for how to solve this error

Date

05 чэрв 2020 - 13 Верас 2020

Time

All Day

Часовая літаратурна-этнаграфічная экспазіцыя “Мова хаты”

8 чэрвеня ў Дзяржаўным музеі гісторыі беларускай літаратуры адкрываецца часовая літаратурна-этнаграфічная экспазіцыя “Мова хаты”.

Выстава знаёміць з традыцыйнай беларускай хатай, яе падзелам на часткі, а таксама са святамі і звычаямі беларусаў, з сямейна-абрадавымі і хрысціянскімі традыцыямі.

На экспазіцыі можна ўбачыць і адчуць дыялог з мінулым і сучасным, з эстэтычным светам, таму што жыллё – адзін з важнейшых сімвалаў культуры. Са словам “хата” можна суаднесці ўсе важнейшыя катэгорыі выяў свету ў свядомасці чалавека.

Хата – месца, куды мы заўсёды імкнемся. Для многіх гэта не проста пакоі, злучаныя калідорам, гэта наша абарона ад знешняга свету. Гэта наша сэрца, наша сям’я.

Мы запрашаем на нашу літаратурна-этнаграфічную экспазіцыю “Мова хаты”, каб добра і цёпла правесці час з сям’ёй, а таксама даведацца, як жылі нашы продкі і будавалі свой свет.

Месца правядзення: Дзяржаўны музей гісторыі беларускай літаратуры (вул. М. Багдановіча, 13)

Кошт:

для сям’і (да 5 чалавек) – адзіны ўваходны квіток – 5 руб.

школьнікам, навучэнцам, студэнтам – 1,5 руб.

дарослым – 3 руб.

Кантактны тэлефон: (017) 334-56-21.